Lajmet e fundit

Tjetër çerdhe përfshihet nga flakët në Tiranë

Aktualitet

Tjetër çerdhe përfshihet nga flakët në Tiranë

Njoftimi i Policisë: Më datë 21.08.2018, rreth orës 19:25, në rrugën “Nikolla Tupe”, në katin e dytë të godinës së “Çer...

Sos durimi i Salvinit, paralajmëron BE-në: Do rikthejmë emigrantët

Globi

Sos durimi i Salvinit, paralajmëron BE-në: Do rikthejmë emigrantë…

Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini kërcënoi sërish sot me kthimin në Libi të emigrantëve, ku rreth 170 prej ty...

Këto janë 4 shenjat e horoskopit që dashurojnë përjetësisht

Lifestyle

Këto janë 4 shenjat e horoskopit që dashurojnë përjetësisht

Marrëdhëniet afatgjata dhe të qëndrueshme janë shumë të dëshiruara, por jo të gjithë janë të suksesshëm në këtë aspekt. ...

Raporti britanik: Krimi shqiptar cënon sigurinë, kontrollojnë me dhunë trafikun e kokainës

Aktualitet

Raporti britanik: Krimi shqiptar cënon sigurinë, kontrollojnë me …

Kriminaliteti shqiptar po kthehet në një shqetësim serioz për sigurinë britanike. Në një artikull të publikuar këtë të h...

Rezultatet e frikshme nga niveli i nitratit në fruta dhe perimet që shiten në Tiranë

Aktualitet

Rezultatet e frikshme nga niveli i nitratit në fruta dhe perimet …

Që nuk e dimë se çfarë hamë, kjo është pak por e sigurtë, ama me një testues të thjeshtë ushqimesh mund ta krijoni paksa...

Vila: Nuk e braktisa Skënderbeun, ja çfarë më tha Takaj

Sport

Vila: Nuk e braktisa Skënderbeun, ja çfarë më tha Takaj

Emiliano Vila i befasoi të gjithë duke u zyrtarizuar si afrimi më i ri i Korfuzit në Ligën e Dytë të Greqisë. Mesfushori...

Po kalonte kufirin me 14 mijë euro, doganierët grekë i sekuestrojnë paratë shqiptarit

Aktualitet

Po kalonte kufirin me 14 mijë euro, doganierët grekë i sekuestroj…

Një shtetas shqiptar, i cili po udhëtonte nga Greqia drejt Shqipërisë me një shumë parash, është bllokuar nga autoritete...

Op/Ed

Reforma zgjedhore që kemi nevojë

Op/Ed

Reforma zgjedhore që kemi nevojë

Nga Ylli Manjani Sa më shumë kalon koha, aq më tepër bindem me prova se zgjedhjet (dmth votimet) në Shqipëri janë të PA...

Korrigjimi i Republikës

Op/Ed

Korrigjimi i Republikës

Nga Qemal SAKAJEVA Presidenti Thaçi më kot mëtoi të bënte Presidentin Klinton. Në formë e imitoi. Në përmbajtje e dja...

Qindra milion për koncesione, asnjë qindarkë për një spot për Ethet e Nilit

Op/Ed

Qindra milion për koncesione, asnjë qindarkë për një spot për Eth…

Nga Petrit Vasili Ethet e Nilit janë një kërcenim i qartë dhe serioz. Parandalimi është themeli i evitimit të rasteve f...

Kurbani, në shënjestër të qarqeve anti islame

Op/Ed

Kurbani, në shënjestër të qarqeve anti islame

Duke marrë parasysh se burimet financiare te BFI-së me të cilat mirëmbahen institucionet edukativo arsimore te BFI-së, p...

Qëndrimi i Ish-kryeministrit Berisha dhe Partisë Demokratike ndaj çështjes së Kosovës

Op/Ed

Qëndrimi i Ish-kryeministrit Berisha dhe Partisë Demokratike ndaj…

Nga Mujë Buçpapaj Hyrje Ky libër është një përpjekje për të shpjeguar qëndrimet e PDSH-së dhe të lidërit  të saj...

Shqipëria po zhbëhet

Op/Ed

Shqipëria po zhbëhet

Nga Bujar Nishani INSTAT (Instituti i Statistikave) konfirmoj para pak ditësh alarmin e dhënë prej kohësh nga njerëzit ...

Hiletë e Kakomesë

Op/Ed

Hiletë e Kakomesë

Nga Ylli Manjani U bë rutinë kjo përplasja me policinë e banorëve të Nivicës. Në fakt e gjithë kjo përplasje është një ...

Më të klikuarat

Bardhok Biba, historia e një komunisti prej të cilit u përgjak Mirdita

Dossier

Bardhok Biba, historia e një komunisti prej të cilit u përgjak Mi…

Nga Kastriot Dervishi Të dielën e 7 gushtit 1949 u vra nga kundërshtarët e vet, sekretari politik i Komitetit të PPSH-s...

Videoja e Ramës te berberi/ Liçaj: Shyqyr u qethe dhe lave se qelbeshe erë

Politikë

Videoja e Ramës te berberi/ Liçaj: Shyqyr u qethe dhe lave se qel…

Videoja që kryeministri postoi në rrjetet sociale teksa ishte tek një berber në Fier ka sjellë reagime të shumta. Ndër ...

Mafia italiane e rrugëve, i penduari i parë rrëfen për tunelet dhe urat që po shemben

Globi

Mafia italiane e rrugëve, i penduari i parë rrëfen për tunelet dh…

Tunele që mund të shemben. Çimento që nuk mban. Vrima në asbest. Një inxhinier, i cili për më shumë se njëzet vjet ka pa...

1945/Pushkatimi i 23 vjeçarit te Zalli i Kirit

Dossier

1945/Pushkatimi i 23 vjeçarit te Zalli i Kirit

Nga Fritz RADOVANI Kushtuar 23 vjeçarit NDUE MIRASH PALI nga Shkodra, I biri i Mirashit dhe i Mrikës Gjelosh Vatës…Me d...

LAJMI I FUNDIT/ Krim në familje në Tiranë

Aktualitet

LAJMI I FUNDIT/ Krim në familje në Tiranë

Dy vëllezër janë konfliktuar mes tyre, ndërsa një prej tyre ka mbetur i plagosur me thikë në Tiranë. “Më datë 14.08.201...

E ngacmonin kolegët, infermierja i jep fund jetës

Globi

E ngacmonin kolegët, infermierja i jep fund jetës

Një infermiere vendosi ti japë fund jetës, pasi kolegët e saj e ngacmonin gjatë gjithë kohës. Rhian Collins, 30 vjeçe, u...

Bota Shqiptare

“Der Standard”: Rusia, Turqia dhe Kina po përpiqen të “pushtojnë” Ballkanin

“Der Standard”: Rusia, Turqia dhe Kina po përpiqen të “pushtojnë” Ballkanin

Gazeta austriake Der Standard i ka kushtuar një artikull të veçantë situatës së Ballkanit dhe sipas vëzhgimeve të kësaj gazete rezulton se Rusia, Turqia dhe Kina po përpiqen të përfitojnë...

Haradinaj: Tradhtar kush negocion ndarjen e Kosovës

Haradinaj: Tradhtar kush negocion ndarjen e Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur sërish sa i përket idesë së Presidentit Hashim Thaçi për bashkimin e Luginës me Kosovën. Haradinaj Ka thënë se kjo është e pamundur të ndodhë. Sipas...

Festa e Kurban Bajramit në Prishtinë

Festa e Kurban Bajramit në Prishtinë

Besimtarët e besimit islam sot festojnë festën e Kurban Bajramit, festa e dytë më e madhe myslimane menjëherë pas Fitër Bajramit. Për qytetarët e Kosovës, manifestimi qendror për territorin e Kosovës...