Pedagogu Endri Shabani i ftuar tek Sonila Meço në Ora News tha se drejtuesit e universiteteve u blenë me ligjin…
“Mandati im digjet me Edi Ramën”. Kështu iu përgjigj kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi analistëve në studion ku është ftuar…
Drejtuesi i emisionit “Të Paekspozuarit”, Ylli Rakipi, ka marrë mesazhe këcënuese për jetën.Këto kërcënime vijnë menjëherë pas publikimit të aferës…
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur sot në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në News24 për protestën e…
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka thënë se protesta e studentëve nuk është partiake. E ftuar në emisionin ‘Dritare me…
Pavarësisht nisjes së takimeve të kryeministrit Rama me disa studentë e pedagogë në auditoret e fakulteteve të ndryshme, studentët kanë…
Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion.…
Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E.…
Dekanati bashkë me studentët e Fakultetit të Ekonomisë kanë vendosur që të mos paguajnë asnjë tarifë shkollimi deri në marrjen…
Në Hungari njerëzit dalin në rrugë kundër një ligji, në Shqipëri kundër tarifave të larta studentore, në Serbi kundër dhunës…
Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në…
Deputeti i Bundestagut Gjerman Andreas Lammel po viziton Tiranën dhe në një konferencë me mediat shqiptare ai kërkoi nga qeveria…

Lajmet e fundit

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Sociale

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit Publik në SHBA rekomandoi sot masa “të ashpra” kundër cigareve elektronike, pasi po përdoren masivisht nga të rinjtë duke kërcënuar shëndetin e tyre dhe zhvillimin...

Sport

UEFA hap hetim ndaj klubit të Chelsea

Federata Evropiane e Futbollit ka filluar hetimet lidhur me pretendimet se mbështetësit e ekipit futbollistik Chelsea, kanë përdorur fjalor anti-semit në thirrjet e tyre gjatë ndeshjes në grupin e Ligës...

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Bota Shqiptare

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, është një mesazh i qartë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!