Kumbaro, si sekretare e Veliajt

E Enjte, 14 June 2018 12:59

Prej nisjes së takimit me artistët e Teatrit Kombëtar, ministrja e kulturës ia ka lënë stafetën Erion Veliajt që të merret me ta, duke preferuar që të jetë një dëgjuese e mirë.

Asnjë fjalë nuk kemi dëgjuar nga ana e ministres Kumbaro, që supozohet të ishte dhe një nga folëset në këtë takim, me propozimet e saj.

Nuk ka munguar as ironia e aktorit Arben Derhemi i cili ka ‘’falenderuar’’ ministren që ka lënë punët dhe ka qenë e pranishme.

‘’Ju të ministrisë na e keni lënë ministrinë pa punë. Teatri Kombëtar ka 73 vjet që funskionon dhe nuk ka çeduar në asnjë moment, këtë e them me bindje të plotë”, është shprehur Derhemi.

cd7b5554-7f67-4374-97aa-feb0a4739167.jpge685019e-3c63-4663-a4af-a765caa63afc.jpg

Modifikuar më E Enjte, 14 June 2018 13:03

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vendet ku dënohet me burg tradhtia bashkëshortore?

Aktualitet

Vendet ku dënohet me burg tradhtia bashkëshortore?

Të tradhtosh bashkëshortin është ende e paligjshme në disa shtete. Shumica e shteteve tradhtinë bashkëshortore e përcaktojnë si akt mashtrimi, marrëdhënien seksuale mes një personi të martuar dhe një person...

Njollat e bardha në lëkurë – Shenjat e mungesës së vitaminave në organizëm

Aktualitet

Njollat e bardha në lëkurë – Shenjat e mungesës së vitaminave në organizëm

Njollat e bardha në lëkurë ndryshe quhen Vitiligo. Ky problem shëndetësor shfaqet në çdo pjesë të trupit. Një karakteristikë e këtyre njollave është se janë simetrike. Pra nëse këto njolla dalin në...

Për 60 ditë/Receta me rozmarinë për problemet me mëlçinë

Aktualitet

Për 60 ditë/Receta me rozmarinë për problemet me mëlçinë

Përdorimet mjekësore të rozmarinës datojnë që në lashtësi. Kjo bimë çmohet si mirëmërëse për gjithë organizmin dhe për shëndetin e mëlçisë gjithashtu. AgroWeb.org sjell më poshtë një kurë të shëndetshme dhe krejt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!