“Të gjithë në këmbë, të mbrojmë Teatrin nga kafshimi i lubive”

E Enjte, 12 July 2018 22:21

Artistë shoqëria civile dhe qytetarë kanë vijuar sërish sot protestën për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar.

Qindra protestues marshuan në fillim para godinës së Kryeministrisë dhe më pas para Presidencës ku i bënë thirrje Presidentit Meta për mosdekretimin e ligjit i cili sanksionon shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar.

Protesta është shoqëruar edhe me reagime në rrjetet sociale nga ana e protagonistëve të saj.

Aktori i humorit Julian Deda u ka bërë thirrje qytetarëve që të ngrihen në këmbë për të mbrojtur Teatrin nga “kafshimi i lubive”.

Postimi i plotë i Julian Dedës

“Sot ishim me shume se dje dhe me pak se neser.

Te gjithe ne kembe per te mbrojtur Teatrin nga kafshimi i lubive.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruevski në Hungari përmes Tiranës? Policia e Shtetit nis verifikimet

Aktualitet

Gruevski në Hungari përmes Tiranës? Policia e Shtetit nis verifikimet

Policia e Shtetit ka nisur verifikimet në dy pikat kufitare Rinas dhe Qafë Thanë, pas lajmit se Gruevski ka kaluar në Hungari përmes Shqipërisë.Burime konfirmojnë se do kontrollohen listat e...

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

Politikë

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

"Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të kishte arrestuar brenda ditës, uzurpatorin e bashkisë së Durrësit, Vangjudh Dakon, jo vetëm prej dëshmisë publike së Avdylajt, por se lënia e Dakos...

Vrasja e Ferracakut, shoqërohet Mustafa Lici

Aktualitet

Vrasja e Ferracakut, shoqërohet Mustafa Lici

Një ditë pas vrasjes së Fatos Ferracakut policia e Shkodrës ka shoqëruar Mustafa Licin, anëtar i këshillit bashkiak të Shkodrës Shoqërimi i tij është bërë në orët e para të mëngjesit.

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!