Në shenjë homazhi për viktimat nga shembja e urës në Gjenova në Itali. Arthur Rimbaud Urat Qiej gri të kristaltë.…
Dhori Qiriazi Të dua! Mendohu! Të dua! Kapërcej udhëkryqet e jetës, kapërcej shiritat e bardhë të rrugëve të asfaltuara me…
Nga Dhimitër Gegprifti Nuk mund të kuptohej çelja e sezonit veror në qytetin e Pogradecit në 16 qershor 2018 pa…
Ja 15 autorë që duhet ta kishin marrë çmimin “Nobel”, por që nuk arritën dot ta merrnin Autorët e poshtshënuar…
Filmi “Ajo” me skenar dhe regji nga More Raça dhe producent Sunaj Raça, ka fituar të drejtën të konkurrojë për…
Të lexuarit e një libri po shuhet pak e pak sidomos edhe për shkak të ndikimit të teknologjisë, internetit, por…
“Kinematografia dhe teatri janë harruar, nuk kemi më regjisorë si dikur”, një deklaratë e dhimbshme e aktores së  mirënjohur Jetmira…
Mbrëmjen e së enjtes nis në qytetin e Ulqinit edicioni i katërt i festivalit, që bën bashkë në konkurrim filma…
Dje ishte Dita Botërore e Fotografisë. Në këtë ditë të shënuar kujtojmë një nga operatorët e shquar të filmit shqiptar,…
Bëhet fjalë për veprën teatrore “Gomari i Babatasit” me regjisorin Altin Basha, me të cilin në fund të muajit shtator…

Lajmet e fundit

Tjetër çerdhe përfshihet nga flakët në Tiranë

Aktualitet

Tjetër çerdhe përfshihet nga flakët në Tiranë

Njoftimi i Policisë: Më datë 21.08.2018, rreth orës 19:25, në rrugën “Nikolla Tupe”, në katin e dytë të godinës së “Çerdhes Nr.16”, ka rënë zjarr. Në godinë nuk ndodhen njerëz. Në vendngjarje janë...

Sos durimi i Salvinit, paralajmëron BE-në: Do rikthejmë emigrantët

Globi

Sos durimi i Salvinit, paralajmëron BE-në: Do rikthejmë emigrantët

Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini kërcënoi sërish sot me kthimin në Libi të emigrantëve, ku rreth 170 prej tyre ndodhen aktualisht në një anije në Katania, në Siçili, e...

Këto janë 4 shenjat e horoskopit që dashurojnë përjetësisht

Lifestyle

Këto janë 4 shenjat e horoskopit që dashurojnë përjetësisht

Marrëdhëniet afatgjata dhe të qëndrueshme janë shumë të dëshiruara, por jo të gjithë janë të suksesshëm në këtë aspekt. Disa shenja të horoskopit janë krijuar thjesht për një histori dashurie...