Një zyrtar amerikan duke këmbëngulur në anonimitet, tha për AP se drejtoresha e CIA-s, Gina Haspel, ndodhet në Turqi për…
Nga sot, Mali i Zi është vendi i 29-të që kontribuon në misionin më të gjatë dhe më të suksesshëm…
Presidenti Donald Trump thotë se karvani i imgrantëve që është nisur drejt Shteteve të Bashkuara nga kufiri jugor me Meksikën,…
Këshilltari amerikan i Sigurisë Kombëtare, John Bolton takohet të martën në Moskë me presidentin Vladimir Putin për të shpjeguar se…
Gjermania pritet të blejë më shumë gaz natyror të lëngshëm (LNG) nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan gazeta amerikane,…
Pjesë të trupit të pajetë të gazetarit të vrarë saudit, Jamal Khashoggi, janë gjetur këtë të martë në kopshtin e…
Komisioni Evropian do të vendosë muajin e ardhshëm nëse shtetasit britanikë do të kenë nevojë për vizë për të vizituar…
Në veprimet e koordinuara të policisë të kryera në 116 shtete, 500 tonë farmaceutikë të paligjshëm janë konfiskuar në internet,…
Ankaraja i është kundërvënë sërish Athinës, pas deklaratave të ish-ministrit të Jashtëm, Nikos Kotzias, i cili ndërsa dorëzonte mandatin tha…
Trupi i gazetarit të vrarë Jamal Khashoggi u gjet në një pus në territorin e rezidencës së Konsullatës së Përgjithshëm…
Mjekët në kryeqytetin etiopian, Addis Abeba, janë përballur me një situatë të pazakontë. Një pacient 33-vjeçar që vuan nga sëmundje…
Formati i ri katërsh, për të cilin ka bërë ftesë ndër të tjera edhe Gjermania, thuhet se ka si synim…

Lajmet e fundit

"Babi do arkëtojë 500 mijë euro", përgjimet për anëtarin e rrjetit të drogës Hajri Seferi

Aktualitet

"Babi do arkëtojë 500 mijë euro", përgjimet për anëtarin e rrjetit të drogës Hajri Seferi

Në dosjen voluminoze të Prokurorisë për grupet kriminale në vend të goditura nga operacioni "Volvo 4", rezulton që shtetasi Hajri Seferi, ndërmjetës midis grupit kriminal të "Avdylajve" në Shijak dhe...

Hamburgun e kap mallkimi i Mavrajt, e pëson edhe trajneri

Sport

Hamburgun e kap mallkimi i Mavrajt, e pëson edhe trajneri

Hamburgu nuk po kalon një moment të mirë as në Bundesligën 2, duke qenë se rezultatet janë zhgënjyese dhe në klub ka hyrë frika e nj dështimi të mundshëm nga...

Gjyqtari valltar bëhet hit në internet

Sport

Gjyqtari valltar bëhet hit në internet

Një gjyqtar anësor është bërë hit në internet pasi teksa drejtonte takimin ka shfrytëzuar kohën edhe për vallëzim. Tifozët këndonin dhe këngët e tyre i shfrytëzoi anësori që vallëzonte për të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!