“Je idhulli im”, letra prekëse e 9-vjeçarit për Matteo Salvinin

Premte, 09 November 2018 16:45

Matteo Salvini është ndjerë tejet i emocionuar nga letra e një 9-vjeçari në Itali. Fëmija i quajtur Tancredi ka prekur zemrën e zëvendës kryeministrit, me një letër ku e përshkruan si ‘idhullin e tij”, duke rrëfyer edhe emocionin e madh që ndjen.

“Një ditë kam takuar njeriu që kam dashur gjithmonë të takoj. Idhullin tim. Përpara meje ishte Salvini. Ishte një njeri i matur, simpatik dhe i sjellshëm”, shkruan djali në letër. Ka qënë vetë Salvini ai që ka ndarë me ndjekësit e tij përshtypjet që i dha letra.

“Çfarë mund të më kapë më shumë forcë dhe energji se kjo? Faleminderit Tancredi, për emocionin që më ke dhuruar.

 

Ho ricevuto questo tema di un bimbo di 9 anni di Padova: "Un giorno ho incontrato la persona che ho sempre voluto incontrare. Il mio idolo".
Che cosa può darmi più forza ed energia di questo?
Grazie Tancredi, l'emozione me l'hai regalata tu.

1,845 people are talking about this
Modifikuar më Premte, 09 November 2018 16:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!