Lajmet e fundit

UEFA ndan grupet para shortit, ja kundërshtarët e mundshëm të Kukësit

Sport

UEFA ndan grupet para shortit, ja kundërshtarët e mundshëm të Kuk…

UEFA ka bërë ndarjen në grupe të skuadrave që do të marrin pjesë ditën e nesërme në shortin e “Champions League” për faz...

Shi gjatë gjithë qershorit, kujdes nga rrufetë

Aktualitet

Shi gjatë gjithë qershorit, kujdes nga rrufetë

Moti i paqëndrueshëm, me diell paradite dhe shi pasdite, do të jetë prezent gjatë gjithë muajit qershor. Por Instituti i...

Rritet numri i personave me çrregullime mendore, shkak i nxehti

Aktualitet

Rritet numri i personave me çrregullime mendore, shkak i nxehti

Me ardhjen e verës rëndohet gjendja e njerëzve që kanë probleme të shëndetit mendor. Mjekët tregojnë arsyet që çojnë në...

Dekorimi i Mazrekajt, Shehu: Rama lau duart si Pons Pilati

Politikë

Dekorimi i Mazrekajt, Shehu: Rama lau duart si Pons Pilati

Deputeti i Partisë Demokratike për qarkun e Gjirokastrës Tritan Shehu ka reaguar së fundmi duke  iu bashkuar edhe r...

Dembele dhe Kompany e nisin nga stoli te Belgjika, ja rreshtimi i Panamasë

Sport

Dembele dhe Kompany e nisin nga stoli te Belgjika, ja rreshtimi i…

Në orën 17:00 do luhet ndeshja e parë e Grupit G të Botërorit, ajo mes Belgjikës dhe Panamasë. Nga belgët pritet shumë...

Trump komenton situatën në Gjermani: Problemi janë refugjatët

Globi

Trump komenton situatën në Gjermani: Problemi janë refugjatët

'Populli gjerman po kthehet kundër udhëheqjes së tij teksa emigracioni ka tronditur koalicionin e dobët në Berlin. Krimi...

Rruga e Vdekjes, çdo 3 km ka një lapidar për të humburit!

Aktualitet

Rruga e Vdekjes, çdo 3 km ka një lapidar për të humburit!

Çdo 3 kilometra të rrugës Qafë e Buallit-Krastë ka një memorial për persona që kanë humbur jetën në aksidente. Rruga ës...

Op/Ed

Axhenda e Sorosit për fluksin migrator nëpër Europë

Op/Ed

Axhenda e Sorosit për fluksin migrator nëpër Europë

Nga Eden Kollçinaku Portalet dhe mediat, kohët e fundit kanë raportuar se në Shqipëri do të priten të vijnë rreth ...

Rama me 'ziafete' mban qeverinë në këmbë

Op/Ed

Rama me 'ziafete' mban qeverinë në këmbë

Rama është në gjendjen më të vështirë të karrierës së tij politike. Tanimë nuk ka më asgjë se çfarë tu ofrojë shqiptarëv...

Dy deputete të PS-së kalojnë te Rilindja

Op/Ed

Dy deputete të PS-së kalojnë te Rilindja

Televizionet dhe portalet u mbushën ditën e sotme me lajmin e 'bujshëm' se dy deputete të Partisë Drejtësi Integrim dhe ...

Kampionati Botëror në Rusi - Humbje për lirinë e shtypit

Op/Ed

Kampionati Botëror në Rusi - Humbje për lirinë e shtypit

Nga Thomas Latschan Për shkaqe sigurie gazetari i ARD, Hajo Seppelt që zbuloi skandalin e dopingut në Rusi ka hequr dor...

Rrugaçëri, nuk do të thotë rrugë-bërës

Op/Ed

Rrugaçëri, nuk do të thotë rrugë-bërës

Redaksionale Rama në gënjeshtër-vënien e fundit në Dibër, foli për ndërtim rrugësh, atë të Arbrit dhe të tjera. Ai mend...

Nga Kristaqi te Edvini, historia përsëritet

Op/Ed

Nga Kristaqi te Edvini, historia përsëritet

Nga Sali Berisha/  Kristaqi dikur i çoi ne litar dhe i degdisi dhe internoi artistet, Edvini i persekuton dhe i sh...

Rama spektakël me Lurën, që se përfshiu tek 100 fshatrat turistikë!

Op/Ed

Rama spektakël me Lurën, që se përfshiu tek 100 fshatrat turistik…

Nga Mina Hysa Edi Rama ishte sot në Lurë dhe foli live për minuta të tëra, harxhoi kohë televizive në satelit, rrjedhim...

Më të klikuarat

Foto/ Vajzat që do të zbukurojnë Botërorin

Sport

Foto/ Vajzat që do të zbukurojnë Botërorin

14 qershori shënon ditën e nisjes së Kupës së Botës 2018 e cila zhvillohet në Rusi. Përveç futbollistëve të 32 skuadrave...

Policia hakmerret për vezët ndaj Veliajt, arrestohet i riu i FRPD-së

Aktualitet

Policia hakmerret për vezët ndaj Veliajt, arrestohet i riu i FRPD…

Një i ri, anëtar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, mësohet të jetë arrestuar. Sipas burimeve të 55news.al,  ...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD në Tiranë

Politikë

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD në Tiranë

Ka humbur betejën me një sëmundje të rëndë ish-kreu i PD-së për njësinë 8 në kryeqytet njëkohësisht futbollisti dhe kamp...

E turpshme/ Vrasësi i Azem Hajdarit shpallet “Qytetar Nderi"

Politikë

E turpshme/ Vrasësi i Azem Hajdarit shpallet “Qytetar Nderi"

Në një dalje nga selia blu, deputeti i PD-së, Flamur Noka ka denoncuar një ngjarje të rëndë. Noka ka bërë me dije se at...

Vëllai i 6 vajzave jetime nga Kukësi demaskon Edi Ramën (FOTO)

Politikë

Vëllai i 6 vajzave jetime nga Kukësi demaskon Edi Ramën (FOTO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme reagimin e vëllait të 6 motrave nga Kukësi, të cilët ishin jeti...

Ku i gjen gjithë këto para firma “Fusha”?

Op/Ed

Ku i gjen gjithë këto para firma “Fusha”?

Çdo ditë e më shumë po vërtetohet se lidhja simbiotike e Ramës me një prej klientëve dhe oligarkëve të tij më të besuar...

Bota Shqiptare

Vala e emigrantëve në Ballkan, Mali i Zi kërkon ndihmën e Frontex

Vala e emigrantëve në Ballkan, Mali i Zi kërkon ndihmën e Frontex

Mali i Zi tha se kërkon një marrëveshje statusi me agjencinë e BE-së për kufirin dhe migracionin, Frontex, për të mbrojtur kufirin e saj pasi një fluks i ri i...

Marrëveshja për emrin e Maqedonisë, Veseli: Akt i guximshëm dhe i drejtë

Marrëveshja për emrin e Maqedonisë, Veseli: Akt i guximshëm dhe i drejtë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka uruar për nënshkrimin e marrëveshjes ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë. “Urime për nënshkrimin e marrëveshjes historike për emrin e Maqedonisë, një akt ky i...

Liberalizimi i vizave mund të ndodhë në muajt e parë të 2019

Liberalizimi i vizave mund të ndodhë në muajt e parë të 2019

Juristi dhe ligjëruesi në Universitetin e Prishtinës, Vigan Qorrolli, ka thënë se Kosova ende ka sfida serioze që kanë të bëjnë me korrupsionin, krimin e organizuar, modelin e paqëndrueshëm ekonomik...