Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i është ankuar të premten ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott për taksën shtesë të vendosur nga autoritetet e Kosovës ndaj mallrave nga Serbia dhe...

MPJ: Të gjithë fitojnë nga Kosova në INTERPOL, humbës vetëm krimi

MPJ: Të gjithë fitojnë nga Kosova në INTERPOL, humbës vetëm krimi

Sipas MPJ-së, nga anëtarësimi i Kosovës në INTERPOL fitojnë të gjithë, humbës do të jetë vetëm krimi trans-nacional. Ministria e Punëve të Jashtme ri-thekson qëndrimin zyrtar se procesi i anëtarësimit të...