Mësoni cilat janë arsyet përse meshkujt tradhtojnë. 1.Nuk ndihen më sikur janë në në lidhje Arsyeja kryesore përse meshkujt tradhtojnë…
Moti  pritet të ketë reshje të dobëta në të gjitha qarqet e vendit, por lokalisht deri mesatare në disa prej…
Me ardhjen e verës dhe ditëve të bukura, dritaret në shtëpitë tona janë pothuajse gjithë ditën të hapura, për ajër…
Kompania gjigande Apple ka firmosur një kontratë multimilionëshe me Oprah Winfrey për të krijuar programe të reja origjinale. Kjo kontratë…
Varësia nga lojrat kompjuterike do të vendoset për të parën herë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë në listën e saj…
Kemi dëgjuar të gjithë për procesin e hipnotizimit, ku njerëzit ose kafshët me anë të sugjestionimit për t’i mjekuar apo për…
Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë territorin deri pas mesditës kur vranësirat fuqizohen në zonat malore duke sjellë shira të përkohshëm…
Xhelozia mund të interpretohet me lajka, por në shumë raste të tjera mund të kthehen në një ankth. Përgjethësisht, xhelozia…
Dashuria e parë nuk harrohet lehtë, por për disa persona është thuajse e pamundur. Sipas astrologjisë, ekzistojnë disa shenja horoskopi…
Ndonjëherë flokët kanë nevojë për ndryshim dhe e kuqja është gjithmonë më e preferuara. Shumica kanë provuar. Kur jemi ndier…

Lajmet e fundit

ANEMIA – Si ta shmangni me ushqimet dhe produktet e duhura

Aktualitet

ANEMIA – Si ta shmangni me ushqimet dhe produktet e duhura

Anemia shfaqet edhe kur qelizat e kuqe të gjakut përmbajnë sasi të pamjaftueshme të hemoglobinës, një proteinë e pasur me hekur. Pamjaftueshmëria e hekurit është një simptomë e rrezikshme që duhet...

Rritje e eksporteve nga faktorë të paqëndrueshëm

Aktualitet

Rritje e eksporteve nga faktorë të paqëndrueshëm

Një ditë më parë, Instituti i Statistikave raportoi për rritje vjetore të eksporteve  me 18.4 %. Por nga se është shkaktuar një rritje e tillë? Eksportuesit vlerësojnë se ndikimi kryesor...

Minatorët e Trepçës: Grevë të përgjithshme ose protesta në rrugë

Bota Shqiptare

Minatorët e Trepçës: Grevë të përgjithshme ose protesta në rrugë

Minatorët e Trepçës nën organizimin e Sindikatës së Trepçës kanë mbajtur grevë një orëshe duke nisur nga ora 08:00. Ata kundërshtojnë Draftstatutin e Trepçës e nxjerr nga Qeveria, ku thonë se...