Instagrami vs. Realiteti: Fotot perfekte janë gënjeshtër e madhe

Saturday, 22 September 2018 08:56

Ne të gjithë jemi familjarë me fotot perfekte të Instagramit, të cilat gjithmonë duken shumë të bukura për të qenë të vërteta. Ne nuk jemi gjithmonë të veshur bukur dhe nuk arrijmë dot gjithmonë të jemi të grimuar dhe të gjejmë këndin e përsosur për të bërë foto perfekte.

Një pjesë e mirë e atyre që shfaqen në Instagram janë artificiale, por një artiste si Geraldine West ka vendosur të bëjë diçka tjetër për t’ia zbuluar mashtrimin Instagramit.

Ajo vendosi ta luftojë perfeksionin në mënyrën e saj, kështu që nisi projektin  ‘Instagram vs. Reality’.

Sidd do t’i shihni më poshtë, situatat reale të jetës ja ë postuar edhe në Isntagram.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Sociale

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit Publik në SHBA rekomandoi sot masa “të ashpra” kundër cigareve elektronike, pasi po përdoren masivisht nga të rinjtë duke kërcënuar shëndetin e tyre dhe zhvillimin...

Sport

UEFA hap hetim ndaj klubit të Chelsea

Federata Evropiane e Futbollit ka filluar hetimet lidhur me pretendimet se mbështetësit e ekipit futbollistik Chelsea, kanë përdorur fjalor anti-semit në thirrjet e tyre gjatë ndeshjes në grupin e Ligës...

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Bota Shqiptare

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, është një mesazh i qartë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!