Vdekja e dyshuar e Kashogit, duhet të imponojë një llogaridhënie të vonuar, çka do të thotë se biznesi nuk mund…
Askush nuk dyshonte më parë në paaftësinë e Ramës për të qeverisur. Gjithë e fshehta ka qenë se deri ku…
Përshëndetja e ambasadorit të Bashkimit Europian në vendin tonë Luigji Soreca për operacionin e Hasit mëngjesin e sotëm, kur ende…
Që prej ditës që Edi Rama u fut në zyrën e Kryeministrit në vend skandale të pafundme e kanë ndjekur.…
Arrestimet e fundit në Shqipëri të bandave të drogës nuk kanë aspak lidhje punën e Ramës as me punën e…
 Nga Ilir Nikolla Nuk ka të ndalur lista e drejtorëve të Edi Ramës që kapen në shpërdorime arrogante të pushtetit…
Nga Qemal SAKAJEVA/Në Beograd vërtetojnë Karl Marks, i cili, në 18 Brymeri i Lui Bonopart, ka shkruar: “All great historical…
Nga Luçiano Boçi Dorëheqja e zëvendësministrit të Arsimit Ervin Demo, pa kërkuar as ndjesë publike për vjedhjen e punës intelektuale…
Nga Veton Surroi BE-ja duhet të kthehet te projekti origjinal: integrim pas Traktatit të Paqes 1 Është tashmë klishe emërtimi…
Nga Janis Papadimitriou (DW) Në shenjë proteste kundër partnerit populist, pjesë e koalicionit qeverisës, ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias…
Në raundin e fundit të Brexit bisedimet e krerëve të BE me kryeministren May nuk shënuan asnjë progres. Me sa…
Edi Rama me krimin ka një marrëdhënie personale, një lloj fetishizmi me çdo gjë kriminale, dhe po të shohësh historikun…

Lajmet e fundit

BMW tërheq nga tregu 1.6 milion automjete

Teknologji

BMW tërheq nga tregu 1.6 milion automjete

Për shkak të rrjedhjes së ftohësit, kompania gjermane prestigjioze e veturave – BMW, do të tërheqë nga tregu 1.6 milion automjete në mbarë botën. Nga BMW u njoftua se rrjedhja nga...

"Babi do arkëtojë 500 mijë euro", përgjimet për anëtarin e rrjetit të drogës Hajri Seferi

Aktualitet

"Babi do arkëtojë 500 mijë euro", përgjimet për anëtarin e rrjetit të drogës Hajri Seferi

Në dosjen voluminoze të Prokurorisë për grupet kriminale në vend të goditura nga operacioni "Volvo 4", rezulton që shtetasi Hajri Seferi, ndërmjetës midis grupit kriminal të "Avdylajve" në Shijak dhe...

Hamburgun e kap mallkimi i Mavrajt, e pëson edhe trajneri

Sport

Hamburgun e kap mallkimi i Mavrajt, e pëson edhe trajneri

Hamburgu nuk po kalon një moment të mirë as në Bundesligën 2, duke qenë se rezultatet janë zhgënjyese dhe në klub ka hyrë frika e nj dështimi të mundshëm nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!