Opozita mori një vendim sot për tu rikthyer në Kuvend, në seancën që do të zhvillohet ditën e enjte. Ishin…
Çështja e ndërtimit të Unazës së Madhe, pjesa që prek zonën e Astirit dhe Unazës së re, është kthyer në…
Nga Ilir Nikolla Nga Franca po vjen edhe një leksion tjetër madhor se pse Edi Rama ka frikë nga protesta…
Presidenti Donald Trump i shtoi detaje të reja doktrinës së tij politike "Amerika e Para" në vitin 2018, me politika…
Një njoftim i shpërndarë për pedagogët e fakultetit të Gjeologji Minierat për të marrë pjesë në një mbledhje me Kryeministrin…
Nga Artur Zheji/ Në një periudhë të tensionuar sociale, Lulëzim Basha, thirri dhe mblodhi Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, duke…
Nga Bujar Nishani Studentët shqiptarë në protestë masive për të drejtat dhe liritë e tyre sociale dhe akademike. Kundër një…
Fondacioni “Qemal Stafa” ishte një fondacion për të rinj, që kishte si qëllim në fillesat e veta për të rekrutuar…
Redaksionale Protesta e studentëve sot është më e fortë se kurrë. Kjo jo vetëm sepse me studentët janë bashkuar në…
Në protestën e studentëve para kryeministrisë ishte edhe pedagogu Mark Marku. Sipas tij kryeministri duhet të plotësojë kërkesat e studentëve,…
Nga EDMOND TUPJA   Para se ta varnin nazistët gjer manë në shtator të vitit 1943, komunisti çek Julius Fuçik i…
Nga Sadik Bejko Libri i fundit i Ismail Kadaresë, “Kur sunduesit grinden” me nëntitull “Rreth misterit të telefonimit Stalin-Pasternak” ka…

Lajmet e fundit

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Sociale

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit Publik në SHBA rekomandoi sot masa “të ashpra” kundër cigareve elektronike, pasi po përdoren masivisht nga të rinjtë duke kërcënuar shëndetin e tyre dhe zhvillimin...

Sport

UEFA hap hetim ndaj klubit të Chelsea

Federata Evropiane e Futbollit ka filluar hetimet lidhur me pretendimet se mbështetësit e ekipit futbollistik Chelsea, kanë përdorur fjalor anti-semit në thirrjet e tyre gjatë ndeshjes në grupin e Ligës...

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Bota Shqiptare

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, është një mesazh i qartë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!