Ka nisur me debate të ashpra mbledhja e Komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, pasi Erion Veliaj ka…
Javën e kaluar Exit.al raportoi se si misioni i BE-së për ndihmën teknike në drejtësi, EURALIUS IV, ka qenë nën…
Goditje ndaj sistemit demokratik por edhe ofendim ndaj familjes së Azem Hajdarit.  Kështu e ka cilësuar deputeti demokrat, Klevis Balliu…
Kryeministri Rama është shprehur “i habitur” sesi drejtuesit socialistë të Bashkisë Has kishin propozuar dhe më pas miratuar vendimin për…
Me 13 vota pro dhe 1 abstenim, Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli Gafurr Mazrekun, “Qytetar Nderi”, me motivacionin “Personalitet Intelektual,…
Pas një pushimi disa mujor, Kryeministri Rama do të hapë një tjetër ekspozitë me skicat e tij. Më 27 qershor,…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike denoncimin e një qytetari për vjedhjen e pronave publike në qytetin e Korçës. Përmes…
Gafur Mazreku është shpallur Qytetar Nderi i Hasit. Pas këtij vendimi ka ardhur dhe  deklarata nga kryetari i këshilltarëve të…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ka kushtuar një shkrim “talentit politik’’ të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.…
Pas qëndrimit të Kryeministrisë se distancohej nga vendimi që kishte marrë Bashkia e Hasit, e cila i akordoi titullin ‘Qytetar…

Lajmet e fundit

ANEMIA – Si ta shmangni me ushqimet dhe produktet e duhura

Aktualitet

ANEMIA – Si ta shmangni me ushqimet dhe produktet e duhura

Anemia shfaqet edhe kur qelizat e kuqe të gjakut përmbajnë sasi të pamjaftueshme të hemoglobinës, një proteinë e pasur me hekur. Pamjaftueshmëria e hekurit është një simptomë e rrezikshme që duhet...

Rritje e eksporteve nga faktorë të paqëndrueshëm

Aktualitet

Rritje e eksporteve nga faktorë të paqëndrueshëm

Një ditë më parë, Instituti i Statistikave raportoi për rritje vjetore të eksporteve  me 18.4 %. Por nga se është shkaktuar një rritje e tillë? Eksportuesit vlerësojnë se ndikimi kryesor...

Minatorët e Trepçës: Grevë të përgjithshme ose protesta në rrugë

Bota Shqiptare

Minatorët e Trepçës: Grevë të përgjithshme ose protesta në rrugë

Minatorët e Trepçës nën organizimin e Sindikatës së Trepçës kanë mbajtur grevë një orëshe duke nisur nga ora 08:00. Ata kundërshtojnë Draftstatutin e Trepçës e nxjerr nga Qeveria, ku thonë se...