E turpshme/ Vrasësi i Azem Hajdarit shpallet “Qytetar Nderi"

E Enjte, 14 June 2018 18:00
Ish deputeti Gafur Mazreku pas plagosjes së Azem Hajdarit, në gjykatë Ish deputeti Gafur Mazreku pas plagosjes së Azem Hajdarit, në gjykatë

Në një dalje nga selia blu, deputeti i PD-së, Flamur Noka ka denoncuar një ngjarje të rëndë.

Noka ka bërë me dije se atentatori i Azem Hajdarit në Kuvend n; shtator 1997, Gafurr Mazreku me urdhër të Ramës do të bëhet “Qytetar nderi” i Hasit.

Ai ka publikuar edhe një dokument të Këshillit të Bashkisë së Hasit, duke shtuar se ky vendim do të merret ditën e hënë.

Noka ka bërë me dije se duhet të ndalet kjo gjë e shëmtuar, ndërsa deklaroi se më këtë veprim Azem Hajdari po vritet për herë të dytë.

Deklaratë e deputetit Flamur Noka

Dy dekada pas atentatit brenda në Parlament kundër Azem Hajdarit, atentatori, deputeti i Partisë Socialiste në atë kohë, Gafurr Mazreku propozohet nga Edi Rama per t’i dhënë titullin “Qytetar Nderi”.

Partia Demokratike disponon propozimin që Kryetari i Bashkisë së Hasit i ka bërë Këshillit Bashkiak për të nderuar një vrasës si Gafurr Mazreku me titullin më të lartë që mund të japë pushteti lokal.

Nderimi i një deputeti që ka përdorur armën brenda sallës së Parlamentit kundër Azem Hajdarit është modeli që Edi Rama ka ndjekur që kur ka ardhur në pushtet.

Është modeli që nderon dhe i jep pushtet kriminelëve në parlament, qeveri dhe bashki, siç është rasti i Elvis Roshit, Mark Frrokut, Arben Ndokës dhe të tjerëve si ata.

Është modeli që mbron krimin të lidhur me qeverinë, siç është rasti i saimir Tahirit dhe Agron e Fatmir Xhafës.

Mbledhja e Këshillit Bashkiak është parashikuar për të hënën, prandaj ne i bëjmë sot thirrje Edi Ramës të tërhiqet nga ky vendim skandaloz që vret për herë të dytë Liderin e Lëvizjes së Dhjetorit Azem Hajdari.

/55News.al/

/VENDIMI1.jpgflamur-noka.jpg.

Modifikuar më E Enjte, 14 June 2018 19:16

1 koment

  • Përgjigju Rudi

    PS e Shqipris esht shendrruar ne Parti KRIMINELE e ka kapur Shtetin komplet me nje Kryesi banditesh,korrupsion,drog edhe keshtu dota vazhdoj deri sa te izolohet gradualisht nga EU,USA por duhet edhe Popullit Shqiptar te zgjohet e te fillojn me nje tjeter ALTERNATIV Politike e vetmja zgjidhje per gjeneratat e ardheshme per ta ber Shqiprin nje Shtet Ligjor ku sundon Ligji. Ku fukaralleku dote Zhduket krimineli dhe korrupsioni dot denohen Shqiprija me nje fillim per nje jet ma te begatshme.

    Diel, 17 June 2018 10:35 komentuar nga Rudi

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vendet ku dënohet me burg tradhtia bashkëshortore?

Aktualitet

Vendet ku dënohet me burg tradhtia bashkëshortore?

Të tradhtosh bashkëshortin është ende e paligjshme në disa shtete. Shumica e shteteve tradhtinë bashkëshortore e përcaktojnë si akt mashtrimi, marrëdhënien seksuale mes një personi të martuar dhe një person...

Njollat e bardha në lëkurë – Shenjat e mungesës së vitaminave në organizëm

Aktualitet

Njollat e bardha në lëkurë – Shenjat e mungesës së vitaminave në organizëm

Njollat e bardha në lëkurë ndryshe quhen Vitiligo. Ky problem shëndetësor shfaqet në çdo pjesë të trupit. Një karakteristikë e këtyre njollave është se janë simetrike. Pra nëse këto njolla dalin në...

Për 60 ditë/Receta me rozmarinë për problemet me mëlçinë

Aktualitet

Për 60 ditë/Receta me rozmarinë për problemet me mëlçinë

Përdorimet mjekësore të rozmarinës datojnë që në lashtësi. Kjo bimë çmohet si mirëmërëse për gjithë organizmin dhe për shëndetin e mëlçisë gjithashtu. AgroWeb.org sjell më poshtë një kurë të shëndetshme dhe krejt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!