Ligji i bixhozit/ Reagon Vasili: Qeveri e bashki, ndaleni diarrenë se do t’ju ndyjë pantallonat!

Premte, 12 October 2018 14:29

Nga Petrit Vasili

Sa te pacipe qeveri e bashki,teatrin e votuan brenda nates per bixhozin deshen 6 vjet.

Ka tre dite qe po qelb dynjane diarreja qeveritare dhe bashkiake tash se fundi,per ligjin e bixhozit.
Pasi rruajten sa u shqepen per plot 6 vjet me radhe me kryeministrin ne krye tani po na shesin mbylljen si hatane e madhe qe po bejne.
Thjesht po asgjesojne te tjeret qe ti rruajne te gjitha parate per vete me kompanite e tyre.
Ketij kryeministrit si genjeshtar qe eshte deri ne legenllek po ja kujtoj prap sfiden, qe i kam bere ne emer te lsi,TRE VJET ME PARE, kur tentoi qe tu linte pergjegjesine te tjereve ndersa rruante vete parate si derri me bixhozin
Pikerisht ne 31 Dhjetor 2016 i kam deklaruar qarte dhe prere ketij kryeministrit qe s'rron dot pa genjyer keto fjale,te cilat vlejne ti lexojne edhe shplarovinat e bashkise sot.
Ja deklarata e 31 dhjetorit 2016:

“Bixhozi, kjo sëmundje e rëndë shoqërore e ka të qartë shërimin dhe çrrënjosjen.Problemi është shumë i thjeshtë për sa i takon LSI. Kryeministri mund ta sjellë ligjin për mbylljen e bixhozit që në seancën e parë të janarit. Të gjitha votat e grupit të LSI do të jenë pro mbylljes. Nëqoftëse një deputet i vetëm i LSI nuk do ta votonte, ai do të përjashtohej nga grupi. Anëtar i grupit të LSI që s’voton do të bëhej anëtar i bixhozit”.

Ndaj, qeveri e bashki, ndaleni diarrene se t'ju lodhe e do tju ndyje pantallonat.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Babi do arkëtojë 500 mijë euro", përgjimet për anëtarin e rrjetit të drogës Hajri Seferi

Aktualitet

"Babi do arkëtojë 500 mijë euro", përgjimet për anëtarin e rrjetit të drogës Hajri Seferi

Në dosjen voluminoze të Prokurorisë për grupet kriminale në vend të goditura nga operacioni "Volvo 4", rezulton që shtetasi Hajri Seferi, ndërmjetës midis grupit kriminal të "Avdylajve" në Shijak dhe...

Hamburgun e kap mallkimi i Mavrajt, e pëson edhe trajneri

Sport

Hamburgun e kap mallkimi i Mavrajt, e pëson edhe trajneri

Hamburgu nuk po kalon një moment të mirë as në Bundesligën 2, duke qenë se rezultatet janë zhgënjyese dhe në klub ka hyrë frika e nj dështimi të mundshëm nga...

Gjyqtari valltar bëhet hit në internet

Sport

Gjyqtari valltar bëhet hit në internet

Një gjyqtar anësor është bërë hit në internet pasi teksa drejtonte takimin ka shfrytëzuar kohën edhe për vallëzim. Tifozët këndonin dhe këngët e tyre i shfrytëzoi anësori që vallëzonte për të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!