Djersitja e Ramës na kish paralajmëruar fabrikën e drogës në Has

Premte, 19 October 2018 18:02

Rama, kur është në hall, s’ka nevojë as për portale e as shkrimi për ta zbërthyer sa keq është. Plastika  e fytyrës dhe metabolizmi i tij e tradhton, si ajo që pamë në mbledhjen me policinë e shtetit. Së fundmi kemi parë një Edi Ramë të çartisur e të përhumbur në ato skuta psikike, që mendja i krijon kur njeriun e zënë ngushtë hallet. Interesant për t’u trajtuar si temë diplome nga studentët e psikologjisë, ky Ramë u shfaq në emisionin “Dritare” i katandisur në gradën e fundit, sikur ishte liruar nga këmisha  e forcës e gati-gati sa nuk i dhunoi gazetarët. Fshikullonte me duar, përqeshte moderatoren me mimike e zë femëror, shpërdridhej me turp, shfryhej e fryhej.

Përnjemend, një hall të madh na ka trazuar kryeministrin. Shumë menduan për sikletin e Taullant Ballën, disa nga marazi për Sajmir Tahirin, por na dilka se shërbimet e huaja paskan njoftuar policinë shqiptare për ekzistencën e një fabrike heroinë në Has dhe kanë zbarkuar vetë për ta çmontuar, natyrisht për shkak të mosbesimit ndaj policisë së Ramës,

 Dhe më interesante bëhet kur mendon se këtë kryeministër të trazuar e kemi parë edhe njëherë tjetër kaq rëndë, pak ditë para se të zbulohej nga shërbimet e huaja fabrika e kokainës në Xibrakë. Nëse do të shihni paraqitjen e Ramës para operacionit të Xibrakës, është i njëjti me atë që bëri kur nxori kokën në “Dritare” apo kur kulloi në djersa të ftohta para policive.

Kur fabrikat e drogës mbijnë më shumë sesa fasoneritë, Edi Ramës tani ja kuptojmë djersët  dhe paketën anti-shpifje. Shërbimet prestigjioze të huaja anti-drogë e kanë zbuluar se ai është merimanga që ka lëshuar rrejtën e drogës në vend. Hilet që bën me policinë, kur në njërën anë  njofton për ekzistencën e operacionit e pastaj në mënyrë zyrtare u bën thirrje medieve të mos raportojnë gjë medemek se cenohet operacioni, është një konfirmim tjetër sesa cullak ka dalë kryeministri.

Modifikuar më Premte, 19 October 2018 18:14

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shfryhet show i Ramës, dalin nga burgu dy ish-deputetët e PS

Aktualitet

Shfryhet show i Ramës, dalin nga burgu dy ish-deputetët e PS

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka liruar dy ish-deputetët e PS, Arben Ndoka dhe Arben Cuko të arrestuar në kuadër të operacionit "VOL-VO4", ndërsa ka lënë në burg...

Gruevski në Hungari përmes Tiranës? Policia e Shtetit nis verifikimet

Aktualitet

Gruevski në Hungari përmes Tiranës? Policia e Shtetit nis verifikimet

Policia e Shtetit ka nisur verifikimet në dy pikat kufitare Rinas dhe Qafë Thanë, pas lajmit se Gruevski ka kaluar në Hungari përmes Shqipërisë.Burime konfirmojnë se do kontrollohen listat e...

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

Politikë

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

"Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të kishte arrestuar brenda ditës, uzurpatorin e bashkisë së Durrësit, Vangjudh Dakon, jo vetëm prej dëshmisë publike së Avdylajt, por se lënia e Dakos...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!