Dokumenti/ Skandaloze, Sandër Lleshi i quan policët e shëndosh bark derra

Premte, 09 November 2018 13:51

Që në momentin e marrjes së detyrës së ministrit të komanduar nga kryeministri Edi Rama,  Sandër Lleshi, janë publikuar dhe urdhrat e parë të tij për policinë e shtetit dhe vartësit.

Urdhra që kanë të bëjnë me oraret zyrtare, ku shmanget frekuentimi i kafeneve, udhëzime që kanë të bëjnë me veshjen, dhe së fundi një urdhër tjetër i çuditshëm është ai i heqjes nga shërbimet e dukshme të policëve ”barkdërra”.

Edhe pse mund të duket e paimagjinueshme epiteti ‘’barkdërra”, është e shkruar e zeza mbi të bardhë në një dokument të firmosur nga ana e zëvendësdrejtorit për Sigurinë Publike Dhimitraq Ziu.

Po ashtu pika e dytë e këtij urdhri të dalë nga Ministria e Brendshme lidhet me uniformat e policëve që kërkohen të jenë të pastra dhe të rregullta.

bark derra

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!