3 shtyllat kryesore të planit ekonomik të PD që i certefikoi edhe zyrtari gjerman i CDU

Premte, 09 November 2018 17:09

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një takim me ekspertin gjerman Martin Henze foli në lidhje me programin ekonomik të Partisë Demokratike.

Basha diskutoi me kryetarin e komisionit të Transportit në Këshillin Ekonomik të CDU-së për programin ekonomik të PD në kuadër të investimeve në infrastrukturë dhe energji.

Kreu i PD-së deklaroi se bashkëpunimi me Gjermaninë do të vazhdojë dhe se qëllimi është që të ndryshohet sistemi që po keqqeveris vendin.

“Të ndajmë politikën nga krimi. Duhet të garantojmë shtetin e së drejtës. Do të ulim borxhin publik. Të sigurojmë konkurrencën e lirë mes bizneseve.
Ne duhet të trasformojnë vendin tonë, duhet të ndryshojmë këtë sistem që na dëmton. Duhet të bëjmë transformin ekonomik të vendit, bashkë me ndihmën e miqëve tanë gjermanë. Ne punojmë ditë për ditë për vizionin tonë të së nesërmes. Do të vazhdojmë bashkëpunimin me Gjermaninë”, u shpreh Basha.

Modifikuar më Premte, 09 November 2018 19:23

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!