Shkodër-Muriqan, modeli i turpit, mashtrimit, vjedhjes, e jo i suksesit siç u shpreh kryehajduti Rama!

Premte, 09 November 2018 17:58

Nga Izmira Ulqinaku

Dje, Edi Rama erdhi fshehtas në Shkodër!
Tani përvec se ka frikë nga Partia Demokratike Shkodër dhe qytetarët, shpreh qartë frikën që ka ndaj strukturave të PS këtu. Nuk lajmëroi asnjëri që do vinte, sepse e di fort mirë reagimin antikomunist të shkodranëve (qofshin edhe socialistë).
Erdhi dhe u ndal në supër investimin imagjinar dhe famoz të rrugës së Muriqanit. Investim ku vjedhja s'ka të ndalur. Për të gjithë shqiptarët të cilët nuk kanë kaluar së fundmi në këtë rrugë dua t'i kujtoj disa fakte;
Rruga e Muriqanit përshkon këto fshatra: Zues, Oblikë, Xhakaj, Dodej.
-Segmenteve të kësaj rruge në këto fshatra i mungon trotuari.
-Në të gjithë aksin rruga është e gjerë 6m dhe mungojnë xhepat anësore.
-Nuk është e vertetë kur thotë rindërtim i rrugës apo rehabilitim i shtresave, është vënë thjeshtë një shtresë asfalti.
-Eshtë e vërtetë që ka trafik të rënduar, sidomos gjatë sezonit turistik, por nuk është zgjidhur, pasi aty kalojnë edhe makina të tonazhit të rëndë apo autobus.
-Përsa i perket rrugës së Tamarës, nuk ka filluar asnjë lloj investimi atje.
-Rruga Melgushë-Mjedë, ku thotë që është bërë investimi 500 mijë Euro, aty nuk ka investim as 10 mijë euro pasi fondet janë vjedhur nga qeveritarët përkatës për llogari të Edi Ramës.

Prandaj ka frikë përballjen me çdo shkodran, sepse S'KA BERE ASGJE PER SHKODREN.

Modifikuar më Premte, 09 November 2018 18:00

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!