Ka shumë femra seksi që joshin fort me fotografitë e tyre.  Por, shumë pak prej tyre janë të nivelit të…
Reperi 20-vjeçar amerikan XXXTentacion, i cili u bë i famshëm falë dy albumeve hit të njëpasnjëshme, 7sht7 vrar7 dit7n e…
Dua Lipa është njëra ndër këngëtaret më të angazhuara në muzikë.  Turneun anembanë botës e ka filluar që moti ku…
Këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare Bebe Rexha, ka dhënë një intervistë për BBC ku ka folur edhe për shqiptarët. …
Përpos kësaj, Geti si anëtar i labelit “Babastars” ka raporte mjaft të mira me të gjithë kolegët e tij. Së…
Rihanna dhe katër anëtaret e tjera  të filmit “Ocean’s 8” Sandra Bullock, Cate Blanchett, Sarah Paulson dhe Helena Bonham Carter…
Ivanka dhe Tiffany urojnë me fjalë të ëmbla babain e tyre, presidentin e SHBA-ve, Donald Trumpin. Dy vajzat e presidentit…
Falë operacioneve plastike shumë fytyra publike kanë arritur t’i bëjnë format e dëshiruara, por edhe ta ‘riparojnë’ fytyrën e tyre. …
Klajdi Haruni feston sot ditëlindjen.  Në mesin e urimeve të shumta nuk ka si të mungonte edhe urimi i mikut…
Shpresa, nëna e këngëtares Genta Ismajli nuk bënë ndonjë gjë të madhe për të mbetur në qendër të vëmendjes, por…

Lajmet e fundit

ANEMIA – Si ta shmangni me ushqimet dhe produktet e duhura

Aktualitet

ANEMIA – Si ta shmangni me ushqimet dhe produktet e duhura

Anemia shfaqet edhe kur qelizat e kuqe të gjakut përmbajnë sasi të pamjaftueshme të hemoglobinës, një proteinë e pasur me hekur. Pamjaftueshmëria e hekurit është një simptomë e rrezikshme që duhet...

Rritje e eksporteve nga faktorë të paqëndrueshëm

Aktualitet

Rritje e eksporteve nga faktorë të paqëndrueshëm

Një ditë më parë, Instituti i Statistikave raportoi për rritje vjetore të eksporteve  me 18.4 %. Por nga se është shkaktuar një rritje e tillë? Eksportuesit vlerësojnë se ndikimi kryesor...

Minatorët e Trepçës: Grevë të përgjithshme ose protesta në rrugë

Bota Shqiptare

Minatorët e Trepçës: Grevë të përgjithshme ose protesta në rrugë

Minatorët e Trepçës nën organizimin e Sindikatës së Trepçës kanë mbajtur grevë një orëshe duke nisur nga ora 08:00. Ata kundërshtojnë Draftstatutin e Trepçës e nxjerr nga Qeveria, ku thonë se...