Personazh ikonik, mes këngëtarëve më ndikues të Pop-it bashkëkohor, Enrique Iglesias feston sukseset e shumta të 20 viteve të fundit…
Aktorja angleze Charlotte Rampling është përzgjedhur për të marrë çmimin “Ariu i Artë” për karrierën, në Festivalin Ndërkombëtar të Berlinit…
Këngëtarja e njohur britanike me origjinë nga kosova Dua Lipa, do të jetë pjesë e një filmi i cili pritet…
Sabri Fejzullahu ka zgjedhur që të vijë në një projekt të ri muzikor me këngëtaren Morena, e cila u shpall…
Në Trieste u kërcye valsi më i madh në botë dhe kështu qyteti italian hyri në Rekordin Botëror të Guiness.…
Bleona arrin të tërheqë vëmendje në çdo dalje të saj ashtu si edhe me postimet në rrjetet sociale. Teksa shfaqet…
Ajo shpesh hyn në aventura të çuditshme dhe me plotë make-up, megjithatë, ngjyra e bardhë e flokëve e bëjnë femër…
Moderatorja e njohur Albana Osmani e ftuar në programin “Xing me Ermalin” rrëfeu diçka të cilën nuk e dinim. Kur…
Është mbajtur Miss Universe 2018. Miss Filipinet, Catriona Gray është zgjedhur Miss Universe 2018. Catriona ka qenë e preferuara e…
Adelina Ismaili dhe Zanfina Ismaili janë dy motrat këngëtare të cilat janë pëlqyer gjithmonë nga publiku. Dy këngëtaret motra, Adelina…
Pas një largimi 13-vjeçar nga njëri-tjetri, Massimo Boldi dhe Christian De Sica rikthehen sërish bashkë në filmin “Miq si më…
Një ndër traditat e familjes mbretërore në periudhën e fundvitit është kartolina e Krishtlindjeve.Duka dhe Dukesha e Kembrixhit publikuan kartolinën,…

Lajmet e fundit

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Sociale

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit Publik në SHBA rekomandoi sot masa “të ashpra” kundër cigareve elektronike, pasi po përdoren masivisht nga të rinjtë duke kërcënuar shëndetin e tyre dhe zhvillimin...

Sport

UEFA hap hetim ndaj klubit të Chelsea

Federata Evropiane e Futbollit ka filluar hetimet lidhur me pretendimet se mbështetësit e ekipit futbollistik Chelsea, kanë përdorur fjalor anti-semit në thirrjet e tyre gjatë ndeshjes në grupin e Ligës...

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Bota Shqiptare

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, është një mesazh i qartë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!