De Biasi dhe Panuçi tregojne favoritët për të fituar botërorin

E Enjte, 14 June 2018 16:40

Brazili, Gjermania dhe Spanja duket se janë përfaqësueset që kanë shanset më të mëdha për të fituar trofeun e kampionit të Botës. Shoqëritë e basteve vendosin këta pretendentë dhe i të njëjtit mendim është edhe ish-trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi.

“Favoritët sipas meje jo të renditura janë Brazili, Gjermania, Spanja me të vetmen panjohur për ndryshimin e trajnerit pak para ndeshjes. Surprizat sipas meje mund të jenë Belgjika dhe Polonia.”
Pak më shumë konkurrencë shikon trajneri aktual i Kuqezinjve, Christian Panuçi, i cili ishte pjesë e përfaqësues së Italisë si futbollist në finalet e Botërorit 2002.

“Favoritët për mua janë Brazili, Spanja, Franca, Argjentina dhe Gjermania mendoj se do të luajnë për trofeun, por nuk duhet të shmangim asnjë surprizë”, tha Panuçi.

Grupi më interesant paraqitet ai D, me Argjentinën, Kroacinë, Islandën dhe Nigerinë. Jo më pak tërheqës paraqitet edhe Grupi E ku ndodhet Brazili, Zvicra, Serbia dhe Kosta Rikën. Në fazën e parë do të kemi edhe derbin iberik mes Spanjës dhe Portugalisë. Në Grupin B i bashkohen edhe Irani dhe Maroku. Gjermania, kampion e botës në fuqi do të nisë garën duke luajtur ndaj Suedisë, Meksikës dhe Koresë e Jugut. Botërori 2018 zgjat deri më 15 korrik.

Modifikuar më E Enjte, 14 June 2018 16:50

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vendet ku dënohet me burg tradhtia bashkëshortore?

Aktualitet

Vendet ku dënohet me burg tradhtia bashkëshortore?

Të tradhtosh bashkëshortin është ende e paligjshme në disa shtete. Shumica e shteteve tradhtinë bashkëshortore e përcaktojnë si akt mashtrimi, marrëdhënien seksuale mes një personi të martuar dhe një person...

Njollat e bardha në lëkurë – Shenjat e mungesës së vitaminave në organizëm

Aktualitet

Njollat e bardha në lëkurë – Shenjat e mungesës së vitaminave në organizëm

Njollat e bardha në lëkurë ndryshe quhen Vitiligo. Ky problem shëndetësor shfaqet në çdo pjesë të trupit. Një karakteristikë e këtyre njollave është se janë simetrike. Pra nëse këto njolla dalin në...

Për 60 ditë/Receta me rozmarinë për problemet me mëlçinë

Aktualitet

Për 60 ditë/Receta me rozmarinë për problemet me mëlçinë

Përdorimet mjekësore të rozmarinës datojnë që në lashtësi. Kjo bimë çmohet si mirëmërëse për gjithë organizmin dhe për shëndetin e mëlçisë gjithashtu. AgroWeb.org sjell më poshtë një kurë të shëndetshme dhe krejt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!